Telefon z GPS

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 stycznia 2013, 9:22

Mam Nokię E52, czy jakiś program z mapami mi zadziała?? Wiecie coś?
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 11 stycznia 2013, 9:24

kasiula pisze:Mam Nokię E52, czy jakiś program z mapami mi zadziała
Wspomniany wyżej TrekBuddy.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2013, 11:58

Dziękuję, zainstalowałam, bardzo dobre, gorzej z mapami, zwłaszcza topograficznymi.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 18 marca 2013, 12:47

Ostatnio często korzystam z aplikacji Endomondo. Zauważyłem, że różnice w kilometrażu trasy różnią się o dobre 25-30% w stosunku do map Compasu.
Nie jest to jednorazowy przypadek, wychodzi tak za każdym razem. Kolega używa Sporttrackera i też mu zawyża.
Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd sie biorą różnice i który pomiar jest prawidłowy.


Druga sprawa to prośba o namiary na jakiś program z mapami turystycznymi który można wgrać do telefonu z systemem WP (trekbuddy nie działa - blokada czy coś).
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 marca 2013, 12:58

Ja korzystam z programy do tworzenia map Mobile Atlas Creator.
Co do zawyżania odległości to trudno powiedzieć, może jakiś problem z satelitami czy przelicznikami, wysokości to się zdaża że zawyża, ale odledłości to jakaś nowość.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 marca 2013, 18:52

Tauzen Nie wiem czy masz możliwość sprawdzić z ilu satelitów korzysta Twój GPS, to jest ważne, żeby korzystał z przynajmniej 7-8. dokładność jest lepsza.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 19 marca 2013, 21:34

zwirek75 pisze: Jeżeli się przyjrzysz zapisie trasy z GPS (GPX) zauważysz pewnie, że "drga" - to znaczy punkty trasy nie są idealnie wg tego, jak się poruszałeś, tylko są porozrzucane w tył, przód i na boki, szczególnie przy niskich prędkościach. Wynika to z dokładności działania GPS. Także od jakości modułu GPS w Twoim urządzeniu, którym nagrywasz trasę.
Trasę trzeba ściągnąć z urządzenia i odfiltrowac :) - np. co 10-50 metrów Garmin Basecamp - wtedy powinny wyjść dokładniejsze wartości odległości.
Masz rację, trasa tak wyglada. Ten Garmin BaseCamp nadaje się też do telefonu?
PiotrekP pisze:Tauzen Nie wiem czy masz możliwość sprawdzić z ilu satelitów korzysta Twój GPS, to jest ważne, żeby korzystał z przynajmniej 7-8. dokładność jest lepsza.
Nie mam pojęcia ile łapie satelit. Nie mam takiej aplikacji zainstalowanej.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2013, 19:28

Jest to moj pierwszy post wiec witam wszystkich
Podczas wszelakich wypraw w teren uzywam Samsunga Solid B2730 z "nawigacja" Trekbuddy.Mapy tworze sam w oparciu o pliki JPG map turystycznych jak i topograficznych wojskowych.Mapy tworze w programie OziExplorer.Jesli ktos chce mape pod trekbudda to niech na priv napisze jaki obszar go intetresuje a ja w wolnej chwili mape zrobie:).Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 17 września 2013, 21:19

Gdyby ktoś miał mapę na Treka z Beskidem Makowskim, to będę wdzięczna :). Jestem już bliska kupienia http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... -Makowski/. Jak nikt nie będzie miał, to się podzielę zakupem :).
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 18 września 2013, 23:50

Beskid Makowski już mam. Jak ktoś chce, piszcie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 grudnia 2013, 9:09

jeżeli telefon ma odpowiednie mapy, programy i jest dosyć dobrym telefonem. Nie będzie problemu z niczym..
pokaże dokładnie gdzie jesteśmy. Samsung jest słabym rozwiązaniem lepiej zakupić pentagrama w którym bateria trzyma 7-10 dni
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 26 lutego 2015, 14:16

Muszę odkurzyć stary temat, bo potrzebuję pomocy. Mam telefon Sony Xperia J z kartą pamięci, na którą przekopiowałam cały katalog programu TrekBuddy. Kiedy telefon podłączony jest do komputera wszystkie katalogi i pliki na karcie są widoczne. Aby ten program zaczął działać w telefonie, powinnam na nim odpalić plik instalacyjny trekbuddy.apk . I tu zaczyna się mój problem :
Czy ktoś mi podpowie, jak dotrzeć w tym telefonie do widoku katalogów i plików znajdujących się na karcie pamięci, a potem uruchomić instalację? U mnie pokazują się wyłącznie muzyka i zdjęcia, nic innego telefon nie chce wyświetlić. Proszę oświecić biednego żuczka, bo całkiem osiwieję :( .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 26 lutego 2015, 18:20

Powinna być zakładka "Aplikacje" tam szukaj "Moje pliki" i "Wszystkie pliki" , powinny się wyświetlić pamięć telefonu(sdcard0) i pamięć zewnętrzna (jeżeli taką posiadasz) . Potem poszukaj TrekBoddy i tam będzie plik uruchamiający.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 03 marca 2015, 17:51

Dziękuję Piotrze za wskazówki. Po drodze okazało się, że muszę sobie doinstalować menedżera plików, bo mój smartfon takowego nie posiadał. Dalej poszło mniej więcej tak jak napisałeś i program już działa.

No i teraz kolejne pytanie (wiem, jest instrukcja, ale ja wolę na skróty ;) ) :
- Czy wyświetlaną na ekranie mapę można powiększać i zmniejszać tak jak w Garminie? Na początek mam B.Wyspowy, przyda się na zjazd, o ile do tego czasu zdołam pojąć "z czym to się je" :roll: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 marca 2015, 20:50

To zależy jaki masz TrekBoddy. Wersja bodajże od 1.1.1 ma taką możliwość.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ