Aparaty

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2007, 20:20

Dziękuję za opis! W przyszłym roku planuję wymienić aparat na coś lepszego ale jednocześnie nie drogiego! S5700 właśnie mnie interesował. Bardzo kusząco brzmi matryca 7MP, 10krotny zoom optyczny i 1cm makro!
Waldek pisze:Natomiast co do szumów, to nie potrafię Ci na to odpowiedzieć, gdyż nie wiem jeszcze co to jest
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szumy_(fotografia_cyfrowa)

mam nadzieję że admin nie obrazi się za podawanie linków
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 10 października 2007, 21:03

gruby Ja tez gdzieś tu na forum podałem parę linków i Admin się nie obraził. Myślę więc, że na Ciebie też się nie obrazi. Przecież też jesteś z Bielska :)
Look

Post autor: Look » 13 października 2007, 19:18

gruby a ile chcesz wydac na aparat ? :) s5700 to taka gorsza i okrojona wersja s5600 ;) jesli chcesz za rok wymienic, to z czystym sumieniem moge polecic s6500 :) w tej chwili kolo 1000zl. Co do szumow w/w aparatow to iso 100 i 200 uzyteczne ;) iso400 widac a przy iso800 juz mega kasza 1600 to juz tylko taki pic na wode ;)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 14 października 2007, 11:41

ja mam Panasonic DMC-LS2 Lumix rozmiar i waga mi odpowiada i inne parametry też mi odpowiadają
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2007, 17:32

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Fuji S5600.
Jestem bardzo zadowolony, a fantastycznym rozwiązaniem było osłonięcie całego obiektywu. Nie obawiam się o małe obicia aparatu w górach, bo jest osłonięty.
I pamiętajcie, stosujcie do Fuji karty typu H (naprawę robi różnicę w stosunku do M)
:)
Anonymous

Nikon D40 vs Fuji S9600

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 13:11

Temat raczej pasuje na forum fotograficzne, ale tutaj jest dużo ludzi zajmujacych się zdjeciami! Wypatrzyłem sobie te 2 modele - Nikon D40 i Fuji S9600! Czy miał ktoś z was z nimi do czynienia? Jak tak to prosze o opinie na temat tych lustrzanek cyfrowych!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 17 grudnia 2007, 17:27

Po prawdzie mam Canona, ale Nikon to Nikon i basta :!:
Alf

Post autor: Alf » 17 grudnia 2007, 19:17

Podobnie jak królik, mam Canona, ale jak miał bym wybierać między Nikonem , a Fuji wybrałbym Nikona
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 grudnia 2007, 19:59

dzięki Alf za wsparcie.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 grudnia 2007, 13:16

Racja
Porównując marki Fuji i Nikon, to tak jak porównywać Dćwoo i Mercedesa.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 grudnia 2007, 20:05

No to chyba się na Nikona skusze :] Tylko skąd tu tyle kasy wyczarować? :]
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 grudnia 2007, 20:08

gruby pisze:Tylko skąd tu tyle kasy wyczarować? :]
Poproś Świętego Mikołaja ;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 grudnia 2007, 20:08

janek pisze:Poproś Świętego Mikołaja
Szczerze, na niego liczę ;]
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 grudnia 2007, 23:09

Gaclan pisze:Porównując marki Fuji i Nikon, to tak jak porównywać Dćwoo i Mercedesa.
A co to jest Mecedes?... nie no żart taki...
Gaclan ma rację.
gruby można na raty, choć szczerze to ja ich unikam jak ognia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 grudnia 2007, 11:34

Królik pisze:gruby można na raty, choć szczerze to ja ich unikam jak ognia.
Zdecydowanie odpada!!
ODPOWIEDZ