Namioty

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 czerwca 2010, 19:19

Co byście mi poradzili, jeżeli chciałbym kupić namiot, 2-osobowy, jak najlżejszy, na lato, pewnie deszczowe :) w cenie między 200 a 300 zł...
Do noszenia na plecach przez całe dnie i rozbijania na dziko, najlepiej łatwego i szybkiego ;)
Jakich firm unikać? Jaka minimalna wodoszczelność itd.?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 10:00

Snufkin pisze:Co byście mi poradzili, jeżeli chciałbym kupić namiot, 2-osobowy, jak najlżejszy, na lato, pewnie deszczowe :) w cenie między 200 a 300 zł...
Do noszenia na plecach przez całe dnie i rozbijania na dziko, najlepiej łatwego i szybkiego ;)
Jakich firm unikać? Jaka minimalna wodoszczelność itd.?
W takiej cenie to popatrzylbym na hannah troll s (http://www.hannah.cz/pl/produkty/zima-2 ... oll-s.html)
majac caly czas swiadomosc, ze im nizsza cena tym najczesciej wykonanie, materialy czy jakosc nizsza lub przeznaczenie ograniczone
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 14:41

Snufkin zastanów się nad namiotem z dwoma wejściami - jest niesamowita różnica w stos. do namiotu z jednym wejściem w słoneczne dni. Dzięki niemu możemy skorzystać z dobrodziejstw cienia a nie sauny jak w klasycznym. Przetestowane na własnej skórze :zoboc:
Popatrz np. na: Fjord Nansen http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 0&prod=502
Na necie znajdziesz taniej a jeżeli masz jeszcze jakąś legitymację czy cuś to pewnie w 300zł się zmieścisz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 14:58

Namiot będzie raczej tylko na noce ;) Rozkładany wieczorem a składany rano, przynajmniej w 90% przypadków :) ale dzięki za rade
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 14:59

radko pisze:Popatrz np. na: Fjord Nansen http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 0&prod=502
A o tym namiocie nawet myślałem, ale ktoś wyżej odradzał Nansena, wiec nie wiem... Myślisz, że dobry?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 16:55

Szczerze mówiąc to był tylko przykład takiego namiotu w tej cenie. Spałem w innym dwuwejściowym i chyba był to jakiś "noname" (szczęście, że akurat wtedy nie padało ;)) a pamiętam, że nie mogłem uwierzyć ile daje takie rozwiązanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2011, 20:21

Idzie wiosna warto odświeżyć temat.
Od czterech lat używam intensywnie namiot Hannah atol, przeżyłem w nim kiedyś cztery dni ulewy i mżawki namiot stał na wodzie jedyne co się działo to po trzech dniach zaczęło rosić się dno namiotu poza tym ok.
Wady; waga, szpilki ja zmieniłem na śledzie, złożyć namiot podczas deszczy, namoknięty materiał namiotu nie (tropiku) podczas zwijania nie wypuszcza powietrza, robi się balon.
Zalety; dobre wykonanie, duży przedsionek, łatwe rozkładanie,kolor, po tych latach nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 02 lutego 2011, 21:43

Kupiłem latem Antibes 2 campus.....ok.2,5 kg waga i sprawdził się niesamowicie w wakacje i jesienne wędrówki w górach......zapłaciłem 169 PLN .....polecam :spoko: :spoko: :spoko:
Załączniki
142901280111.jpg.png
(118.46 KiB) Pobrany 2083 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Namiot

Post autor: adrians_osw » 05 maja 2012, 11:47

Planuję kupić w najbliższym czasie namiot, dwu osobowy. Może ktoś coś poleci? Albo napiszecie czego używacie i jak się sprawdza. Chodzi mi o namiot w miarę lekki i jak to się mówi bardziej "ekspedycyjny" niż "biwakowy".
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 05 maja 2012, 12:26

adrians_osw pisze:Planuję kupić w najbliższym czasie namiot, dwu osobowy. Może ktoś coś poleci? Albo napiszecie czego używacie i jak się sprawdza. Chodzi mi o namiot w miarę lekki i jak to się mówi bardziej "ekspedycyjny" niż "biwakowy".
adrians_osw kupuj,kupuj w tym roku planuje dużo biwakować,ja mam namiot z marketu,mam go 7 lat i się dosyć nawet sprawuje
coś takiego;
http://allegro.pl/namiot-turystyczny-co ... 94065.html
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 05 maja 2012, 12:59

może tutaj znajdziesz jakieś przydatne informacje: viewtopic.php?t=959&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 05 maja 2012, 14:04

gaza cena rewelacyjna i lżejszy nawet niż Marabuty. A używałeś go w deszczu bądź zimą? Prawdę mówiąc zakładałem zakup czegoś droższego ale jakby taki się sprawdzał to czemu nie.

GosiaB dzięki za linka, jakoś przegapiłem tamten temat, trochę pomocny choć już część linków czy informacji nieaktualna

PS: Jak moderatorzy uważają za stosowne to mogą przenieść mój temat do już istniejącego :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 05 maja 2012, 14:12

adrians_osw pisze: A używałeś go w deszczu bądź zimą?
w czasie deszczu tak,co prawda stał pusty na polu namiotowym,bo byliśmy w górach,ale przez dwie godziny mocnej ulewy nie przemógł,a zimą nie używałem,ale tomcio mi mówił ze na Blanku też mieli namiot z marketu i dawał radę :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 05 maja 2012, 15:24

adrians_osw ja używam http://allegro.pl/namiot-campus-antibes ... 65675.html , chociaż waga realna jest 2,6kg....a nie 4,1 kg,lecz patrząc cenowo to obecnie w górę poszły ceny :/
Gaza proponuje całkiem ciekawy namiot cenowo,parametry i waga też znakomite.
Campus przetrwał parę biwaków....lecz bardziej był noszony,szybko się rozkłada,w środku bagaże pod głowę lub w ganek na zewnątrz.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 05 maja 2012, 15:52

A czemu waga realna jest tyle niższa?
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ