Norwegia

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Norwegia

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 10:01

W połowie lutego wybieramy się z Paula do Norwegi. Mieszkać będziemy w Oslo przez jakieś 2 tygodnie. W tym czasie chcieli byśmy coś zwiedzić, może jakiś szczyt zdobyć. Tylko nie wiemy praktycznie nic, Przewodnik dopiero ma nam przyjść. Widziałem że kilka osób było w Norwegii. Jeśli ktoś z Was był i może nam coś polecić będziemy wdzięczni. :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 10:31

Od Oslo jest to kawał drogi ale napewno warto zobaczyć kjeragbolten lysefjorden. W Oslo oczywiście nowy budynek opery ( można sobie po dachu pochodzić). W dwa tygodnie to możecie pojechać na nordkapp po drodze zwiedzając fiordy. W sumie to troche nie po drodze ale warto zobaczyć najpiękniejszy fiord Geirangerfjord. Przejechać drogą troli i orlów ( w autobusie ludzie zawsze krzyczą ) Po nordkappie wrócić przez finlandię, wioske św mikołaja w Rovaniemi do Helsinek. Najwiekszym promem na świecie popłynąć do sztokholmu i do domciu. :) W Norwegii możecie spać w kazdego w ogródku do 24h. Nikt Wam nic nie zrobi i Was nie wyrzuci. Bardzo chętnie przyniosą Wam wrzątek i zapytają czy czegoś nie potrzeba. Taki mają zwyczaj.
Załączniki
2067244410_5bf1b25d53.png
2067244410_5bf1b25d53.png (249.52 KiB) Przejrzano 4149 razy
z8792851X,Budynek-Norweskiej-Opery-Narodowej-w-Oslo--proj--Snohetta.jpg
z8792851X,Budynek-Norweskiej-Opery-Narodowej-w-Oslo--proj--Snohetta.jpg (67.09 KiB) Przejrzano 4146 razy
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 13:29

Wszytsko zachęcające tylko że lecimy tam do kolegi i nie mamy swojego samochodu. Mam nadzieje że uda mi się go wyciągnąć tam, a jak nie to auto pożyczyć co by gdzieś podjechać :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 13:33

To jak bedziesz mial auto to jedź na kjeragbolten lysefjorden
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 13:35

Mam nadzieję że się nam uda tam wybrać :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 stycznia 2012, 16:54

Ptoszek pisze:W połowie lutego wybieramy się z Paula do Norwegi. Mieszkać będziemy w Oslo przez jakieś 2 tygodnie.
Fajnie się macie.
Oslo zwiedzicie w 2 dni, no w 3 wolnym krokiem, a potem to mykajcie za zwiedzanie kraju. W Oslo co zwiedzić to już Wam kumpel powie. Polecam Fortecę nad głównym fiordem i Park Vigellana.
Jeśli nie będziecie mieli auta to skorzystajcie z komunikacji publicznej.
Wszelkie info uzyskacie na dworcu autobusowym w centrum Oslo.
Jak chcecie w jakieś górki to polecam okolice Rauland ( w miarę blisko jak na Norwegię - 3h jazdy autem, tam m.in. pracowałem). Po drodze możecie zwiedzić Muzeum Ciężkiej Wody http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,muz ... jukan,5346 w Rjukan.
Jest tam tez "Ścieżka Partyzantów" w górach wokół Muzeum, i jest wjazd koleją na górę.
http://www.visitnorway.com/pl/gdzie-jec ... -w-Rjukan/
Na najwyższą górę Norwegii Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.) to chyba w lutym nie bardzo, chociaż... info znajdziecie w necie kopiując nazwę (Ctrl+C :lol: )
Byłem w Norwegii prawie 1,5 roku (praca - więc dużo nie pozwiedzałem, bo soboty robocze były, ale trochę zawsze)
Jakbyście dotarli do Rauland (mekka narciarzy) to możecie wybrać się w okoliczne górki. Tylko uważajcie na łosie :)
Linki na PW :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 17:20

Królik pisze:Jakbyście dotarli do Rauland (mekka narciarzy) to możecie wybrać się w okoliczne górki. Tylko uważajcie na łosie
Przes 12 dni robiąc 8,5tys km po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia. Za to reniferów mam dość do końca życia i jeden dzień dłużej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 stycznia 2012, 18:48

ks.tomcio pisze:nie widziałem łosia
a ja się na jednego - właściwie jedną, bo to klępa była - o mało nie nadziałem autem.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 18:58

Królik  Wielkie dzięki. Zabiorę się za czytanie o tych wszystkich miejscach co polecacie, bo warto się wybrać i pozwiedzać, poznawać nowe miejsca :jupi:
ks.tomcio pisze:po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia
ciśnie mi się coś na usta :zoboc: :lol:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 19:59

Ptoszek pisze:ciśnie mi się coś na usta
Dawaj co chciałeś powiedziec nie bede sie obrazac :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 20:19

Ptoszek pisze:ks.tomcio powiedział/-a:
po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia


ciśnie mi się coś na ust
Bo nie patrzyłeś w lustro :zoboc: :lol:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 20:28

Wiedziałem ze tak napiszesz. Już miałem pisac wczesniej czy nie miałes na myśli lustra :P :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 23:08

Ptoszek pisze:nie mamy swojego samochodu
Ja słyszałem, że w Norwegii autostop to sama przyjemność ;)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 19 stycznia 2012, 5:37

ks.tomcio pisze:Wiedziałem ze tak napiszesz. Już miałem pisac wczesniej czy nie miałes na myśli lustra
:zoboc:
Snufkin pisze:Ja słyszałem, że w Norwegii autostop to sama przyjemność
Słyszałeś czy tego doświadczyłeś :P
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 22:20

uważaj na Helgi :D chociaż Paula może i sobie poradzi :P
ODPOWIEDZ