2-3.04 "Lody na Świnicy i deser na Lubaniu"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

2-3.04 "Lody na Świnicy i deser na Lubaniu"

Post autor: Kovik » 05 kwietnia 2016, 19:50

Piątek wieczór, dochodzi 19-ta otrzymuje potwierdzenie, że mam wolne w ten weekend, więc szybko ostatni raz sprawdzam pogodę i rozpoczynamy pakowanie na pierwszy dla mnie w tym roku wyjazd górski. W powietrzu wisi nutka podniecenia, bo Świnicę planowaliśmy już w poprzednim sezonie, ale jakoś tak nie układało się. Mając nadzieję, że wszystko mamy kładziemy się na krótki sen. Poranek w Zakopanym wita nas leciutkim przymrozkiem. Dokonując we wtorek ryzykownego zakupu, nie musimy się męczyć z podejściem z samego dołu wykorzystując kolejkę na szczyt Kasprowego. Po uzbrojeniu się w kijki, raki, aparaty i kamery wypadałoby się posmarować kremem. Patrzymy po sobie proszącym spojrzeniem, że to właśnie ta druga połówka wzięła ten zbawienny kosmetyk. Na nic zdały się czary i inne mary i próby teleportacji na dół. A jednak! Gdzieś na dnie plecaka odnajdujemy resztkę kremu „20”. Ruszamy granią na wschód. Jako, że mamy sporo czasu, co rusz się zatrzymujemy, by podziwiać widoki dookoła i uwiecznić je na stałe. Ładnie z trasy prezentują się naokoło szczyty przykryte starą warstwą śniegu, spore nawisy, które zapraszają aby na nie wejść. Żwawym krokiem, równym tempem dochodzimy do Świnickiej Przełęczy i dalej po krótkiej chwili odpoczynku zaczynamy właściwe zdobywanie dziewiczego szczytu dla Barbórki. Dzięki dużemu nastromieniu szybko zdobywamy wysokość i swój szczyt. Jest nas tam ok. 10 osób. Basia jest wniebowzięta, głowa jej się kręci dookoła szyi, chłonie rozległe widoki same ochy i achy. Świeci słońce, wiatr nie wieje czego chcieć więcej. Siedzimy na szczycie prawie, albo nawet ponad godzinę – no ale jednak trzeba zejść co czynimy. Trawersując Pośrednią Turnię postanawiam zdobyć jeszcze jeden szczyt. Prosto na krechę wchodzę na sam czubek Turni. I po dłuższej chwili dołączam do Basi na „liliowej” przełęczy. Następnie schodzimy na Halę Gąsienicową gdzie na tle gąsienicowej pary robię szalone zdjęcie. Podczas schodzenia Boczaniem czujemy, że z naszymi facjatami nie jest dobrze. Krem „20” okazał się zbyt słaby co skutkowało tym, że musiałem dziś zbudzić moją cudowną żonę o 4 rano, aby nałożyła mi make-up, cobym mógł stanąć oko w oko z ambasadorami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz weekendowy system wyjazdowy przewiduje, że pierwszego dnia robimy coś porządnego natomiast drugi dzień jest lajtowy. Tak też było i tym razem. W niedzielę rano jedziemy na Przełęcz Snożka i ruszamy na Lubań. Już na samym początku rzuca nam się w oczy jakby kamieniołom czy cosik w tym stylu i aż się prosi by poprowadzić tam ferratę (taki ewenement – ferrata w Gorcach). Zazwyczaj nie lubimy chodzić lasem ale po tym co nam się przytrafiło dzień wcześniej wolimy nie wystawiać się na słońce. Ogólnie podobała nam się trasa, która poprowadzono szlak. Po niecałych dwóch godzinach stoimy już na nowo wybudowanej wieży widokowej. Niestety przejrzystość powietrza już nie ta sama co wczoraj no i to co nas najbardziej interesowało zobaczyć jest pod słońce. Wobec tego zdjęcia nie wyszły jak byśmy chcieli. Po półgodzinnym popasie postanawiamy schodzić tą samą trasą, gdyż długa droga przed nami. Był to piękny górski weekend – proszę o więcej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2016, 20:44 przez Kovik, łącznie zmieniany 1 raz.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 05 kwietnia 2016, 20:10

Gratulacje za Świnicę, warunki mieliście wyborne. :)
Widzę na fotkach, że nawet szkolenie prowadziłeś z posługiwania się czekanem :brawo: .
Super spędzony czas.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 05 kwietnia 2016, 22:18

Piękna pogoda trafiła się Wam w ten pierwszy dzień. Widać po zdjęciach jaka fantastyczna była przejrzystość, porównując te warunki do drugiego dnia. Gratuluję Basi za dziewiczy szczyt :brawo: :brawo: .
Ps. ładna opalenizna :>
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 06 kwietnia 2016, 12:44

HalinkaŚ pisze:ładna opalenizna :>
na szczęście już schodzi :lol:
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 06 kwietnia 2016, 21:01

PiotrekP pisze:Gratulacje za Świnicę
Dziekujemy
PiotrekP pisze:Widzę na fotkach, że nawet szkolenie prowadziłeś z posługiwania się czekanem
oj tam żadne szkolenie - co ja mogę
PiotrekP pisze:Super spędzony czas
HalinkaŚ pisze:Piękna pogoda trafiła się Wam w ten pierwszy dzień
HalinkaŚ pisze:Widać po zdjęciach jaka fantastyczna była przejrzystość, porównując te warunki do drugiego dnia
co racja to racja
HalinkaŚ pisze:ładna opalenizna
w pracy też podziwiali
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 06 kwietnia 2016, 21:36

Kovik pisze:oj tam żadne szkolenie - co ja mogę
najważniejszy trening - opanowanie odruchów. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 12 kwietnia 2016, 17:55

Po paru dniach zabawy na ekrany waszych komputerów wychodzi kolejna oskarowa produkcja nakręcona nowym sprzętem.

https://www.youtube.com/watch?v=y91260V13es
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 13 kwietnia 2016, 11:51

Kovik reżyser, montażysta i aktor w jednej osobie :jupi: super filmik :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 kwietnia 2016, 20:14

Film super :spoko: , polecam :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ