01-09.07.2016 - Monte Rosa

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

01-09.07.2016 - Monte Rosa

Post autor: viking » 11 lipca 2016, 20:32

Ekipa GS w składzie;
Aguśka, Alicja, Sonia, Pietras, Krzysztof, Roberto, gościnnie z innego forum Kris oraz kontrowersyjny viking :P ; szczęśliwie powróciła z masywu Monte Rosa, gdzie każdy (Pietras w ub roku wszedł na MB) wszedł na swój dziewiczy cztero-tysięcznik.

Obrazek

GS weszły na szczyty:

Obrazek
Punta Giordano 4046m

Obrazek
Piramida Vincent 4215m,

Obrazek
Obrazek
Corne Nero 4322m ,

Obrazek
Ludwigshohe 4342m,

Obrazek
miejsce namiotowo-noclegowe = Balmenhorn 4167m :-)

Pogoda dopisała, humory także, jedyny minus to podwyżka cen (kolejka z 30 na 40 eu, a nocleg posiadając "alpen-a" w schr. Gnifettti 3647m ze śniadaniem z 34 eu na 44,50 ) :shock:

W drodze powrotnej wchodzimy na dwie trudne ferraty w Gressoney jak i odwiedzamy fajny camp nad jeziorem Garda.
w miejscowości Bechyne odwiedzamy najtrudniejsza czeską ferratę :)

jak było ? owszem były róźnice zdań , ale

Obrazek

to ujęcie mówi samo za siebie :)

No cóż, był to mój ostatni organizowany (na moich warunkach hihiii ) przeze mnie alpejski wyjazd, czas dać innym szanse na wykazanie (Darku Z, napewno po tych pisanych słowach jesteś zadowolony, aczkolwiek rejon MR nie nalezy do imprezowych a i wolnych panienek tam prawie zero, toteż wątpię abyś kiedykolwiek tam zawitał), teraz to ja będę się "woził" (jak mnie wezmą) z ..........innymi :twisted:
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2016, 9:30 przez viking, łącznie zmieniany 15 razy.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Pietras8609

Post autor: Pietras8609 » 11 lipca 2016, 21:20

Potwierdzam............tak właśnie było :D :D :D

Janusz dzięki raz jeszcze za super wypad,twoje zaangażowanie, mnóstwo przekazanej wiedzy i to, że po prostu byłeś tam z nami. Dziękuję również pozostałym uczestnikom:Alicji, Agnieszce, Sonii, Krzysztofowi (x2), Robertowi. To był super czas, masa wspaniałych wspomnień i jakoś ciężko wrócić do rzeczywistości:)

Pozdrawiam
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 11 lipca 2016, 21:46

Piotrek, to ja dziękuję ekipie :spoko: , że ...........wytrzymała ze mną ,
acha zapomniałem o wizycie na ferracie z 63m linowym mostem :P

Dla 'starych" i normalnych wiekowo klubowiczom zawsze będę służył swoimi radami :)

jeszcze tylko kilka ujęć


Obrazek

Widok z PG (Punta Giordani) na; PV, CN, pomiędzy nimi mały B, na prawo z białą czapeczką L


Obrazek

Ciekawy widok (z PG)


Obrazek

Kolejka (fakt trochę drogo)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 marca 2017, 18:04 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 12 lipca 2016, 22:33

Ale Wam fajnie.Gratuluję rekordów,pogody wszystkiego.kurcze,ale wam fajnie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 12 lipca 2016, 22:54

Przyłączam się do gratulacji dla całej ekipy :brawo: :brawo: :brawo:
ps, fajne to zdjęcie na wiszącej ławeczce :> :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Post autor: Dziadek;) » 13 lipca 2016, 10:54

No cóż, był to mój ostatni organizowany (na moich warunkach hihiii ) przeze mnie alpejski wyjazd, czas dać innym szanse na wykazanie (Darku Z, napewno po tych pisanych słowach jesteś zadowolony, aczkolwiek rejon MR nie nalezy do imprezowych a i wolnych panienek tam prawie zero, toteż wątpię abyś kiedykolwiek tam zawitał), teraz to ja będę się "woził" (jak mnie wezmą) z ..........innymi :twisted:


Drogi Januszu Jakiś duży takiś głupi :):):) ale i tak Cię kocham i uwierz mi jeśli odwdzięczysz mi to uczucie zmienię się dla Ciebie :) :) :) Bo miłość zmienia ! :):):) No Janusz nie rób scen Kocham tylko Ciebie :) Zazdrośniku ty ty jeden:)

Janusz chętnie zaproszę Cię osobiście na spływ kajakowy ! :) tam co prawda trochę się imprezuje... ale wiem że lubisz i że na parkiecie budzi się w Tobie demon wiec problemu nie będzie :) To co reflektujesz przy następnej nadarzającej się okazji ?:) nie tylko górami przecież człowiek żyje :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
gosia_kliw
Turysta
Turysta
Posty: 28
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 21:22
Kontakt:

Post autor: gosia_kliw » 13 lipca 2016, 11:04

Gratuluję całej ekipie - fajnie, że dopisała pogoda i humory.
Z przyjemnością przeczytałam a tym bardziej pooglądałam relację.
Gosia
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 13 lipca 2016, 11:41

Gratuluje całej ekipie , piękne widoki i jak to z Januszem bywa wszystko co było po drodze zaliczone :lol: czyli wyjazd dla wytrwałych.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 13 lipca 2016, 16:32

, aczkolwiek rejon MR nie nalezy do imprezowych a i wolnych panienek tam prawie zero
Rejon bardzo imprezowy, tylko dość drogi. Ale z odpowiednim zapasem euro, można szaleć. Wyżej piwa w Europie się już nie kupi :D Co do wolnych panienek to sądzę że też by się coś znalazło, niektóre dziewczyny z obsługi schroniskowej były bardzo ładne. \

Tak, że Darek bez obaw możesz w tamten rejon się wybrać, ja przeżyłem to i Ty dasz radę :lol:
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Post autor: Dziadek;) » 13 lipca 2016, 17:10

adrians_osw pisze:
, aczkolwiek rejon MR nie nalezy do imprezowych a i wolnych panienek tam prawie zero
Rejon bardzo imprezowy, tylko dość drogi. Ale z odpowiednim zapasem euro, można szaleć. Wyżej piwa w Europie się już nie kupi :D Co do wolnych panienek to sądzę że też by się coś znalazło, niektóre dziewczyny z obsługi schroniskowej były bardzo ładne. \

Tak, że Darek bez obaw możesz w tamten rejon się wybrać, ja przeżyłem to i Ty dasz radę :lol:
I to sie nazywa cenna informacja !!! Kurde Adrian trzeba było wcześniej o tym napisać ... Ja tu już deklaracje wierności i miłości złożyłem Januszowi ..czas się ustatkować .. bo na starość zostanę sam jak tak będę grymasił i z kwiatka na kwiatek skakał :) a Janusz ma solidną emeryturę ..:) muszę myśleć perspektywicznie :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 13 lipca 2016, 21:02

viking pisze:Widok z PG (Punta Giordani) na; PV, CN, pomiędzy nimi mały B, na prawo z białą czapeczką L
a te skróty to rozumiem tylko dla tych najlepszych wg Twojej opinii? Czy taki zwykły człowieczek jak ja nie powinienem znać tych szczytów? No chyba że mam osobiście sie pofatygować do Ciebie na PW i udzielisz mi tej informacji

Jednakże nie będzie to konieczne gdyż głowa zwykłego człowieczka sie domyśliła że chodzi o te szczyty co wymieniłeś w pierwszym poście jako "zdobyczne" aczkolwiek skróty nie potrzebne. Tak samo można pisać całą relację w skrótach.

Mimo to gratuluje i zazdroszcze
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
sonia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 222
Rejestracja: 02 lipca 2010, 13:06

Post autor: sonia » 13 lipca 2016, 22:35

Ciii!!
moje dziecko poszło na spacer z psem, no i w końcu dorwałam się do relacji;-))

Ha!!Było pięknie!

Czterotysięczne wierzchołki, oślepiające słońce, olbrzymie lodowe seraki, płynące jęzory lodowca,noclegi w namiotach na najwyższym poziomie, ekipa na najwyższym poziomie, nasz dobry duch Viking... a że były różnice zdań?
to chyba dobrze- tylko w sekcie panuje jednomyślność a GS to przecież demokracja ze wskazaniem;_)))

Dziękuję Viking!
Dziękuję Ekipo!

Jak zwykle chciałabym więcej!
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 14 lipca 2016, 1:15

adrians_osw pisze:

Rejon bardzo imprezowy, tylko dość drogi. Ale z odpowiednim zapasem euro, można szaleć. Wyżej piwa w Europie się już nie kupi :D Co do wolnych panienek to sądzę że też by się coś znalazło, niektóre dziewczyny z obsługi schroniskowej były bardzo ładne.
Adrian, podczas swojego pobytu w tym rejonie musiałeś ostro przechodzić chorobę AMS (wysokościową) skoro w 2013 r w schronisku Gnifetti i Margericie widziałeś ładne dziewczyny? Udzielając takich rad, to ja mam proste pytanko: pamietasz z jakiego kraju były te panienki ? (mówimy o roku w którym byliście) . Szczerze ile piw wypiłeś w Margericie i Gnifetti :-)

Co do nazwania tego rejonu imprezowym to miałeś chyba na myśli rejon campu w Gresoney.
Adrian, musiałeś długo imprezować, skoro nie potrafiliście zlokalizować w pobliżu ferrat :lol:

Twój przypadek jest szczególny skoro, nadal masz objawy choroby AMS :twisted:

Koviku, świadomie podpisuje zdjęcia skrótami, trochę myślenia nie zaszkodzi, prawda. Sam do tego doszedłeś, że głowa zwykłego człowieczka sie domyśliła że chodzi o te szczyty, które wymieniłem w pierwszym poście jako "zdobyczne"

Dalej piszesz ; ".........aczkolwiek skróty nie potrzebne..."
To właściwie o co ci chodzi? :P

Masz całkowicie rację , że całą relację mógłbym opisać w skrócie,
jednak wiedząc to wcześniej, specjalnie dla ciebie zrobiłem wyjątek i dlatego tak ja opisałem :lol:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lipca 2016, 12:00

Widzę, że plan został zrealizowany w 100%. Wszyscy zadowoleni i cali wrócili. Żal dupę ściska, pogoda dopisała, warunki na szlaku również, ceny wysokie, ale coś za coś. Gratulacje dla wszystkich za 4K i ferraty ( jak dla mnie nie osiągalne) zbyt trudne. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 14 lipca 2016, 13:32

Janusz , szczerze powiedziawszy nie pamiętam ile to było piw. Widocznie ilość była optymalna gdyż dziewczyny wydawały się ładne, a na zaplanowane szczyty udało się bezpiecznie wejść. Może po prostu jedni potrafią się bawić lepiej inni gorzej i to nie kwestia miejsca a nastawienia? Bądź dobrej imprezowej ekipy (tu ukłony do Baniaczkowej zgrai jeśli ktoś to czyta :D ).

Pozdrwiam i życzę więcej dystansu :10:

PS: Co do choroby wysokościowej pewnie trzyma mnie dalej, niestety do lekarzy nie chodzę więc ten stan może utrzymywać się dalej.
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ