11-12.11.2018 - Góry Stołowe

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

11-12.11.2018 - Góry Stołowe

Post autor: Robert J » 06 stycznia 2019, 21:37

Nasi rządzący byli tak uprzejmi, że darowali obywatelom dzień wolny 12.11, więc będąc patriotami trzeba to w odpowiedni sposób wykorzystać. Ale nie, nie będziemy wałęsać się w narodową flagą ;)

Chłopaki wpadają na pomysł noclegu w schronisku na Szczelińcu Wielkim w Górach Stołowych. Fajnie ! Już od dawna planowałem zrobić tam nocną sesję foto pomiędzy skałami. Jest tylko jeden problem...., prognozy pogody są nieubłagane ponieważ przepowiadają całkowite zachmurzenie i silny wiatr :/

Obrazek

Po dotarciu do Karłowa i uiszczeniu opłaty za parking wcale nie chce się nam wychodzić z samochodu. Siedzimy tak chyba z godzinę pijąc piwo.... Do schroniska daleko nie mamy, więc nie ma się co śpieszyć. Moglibyśmy zrobić sobie jakąś trasę, ale w taką pogodę to się nam zupełnie nie chciało ;)

Chyba jeszcze nigdy tak wiele czasu mi nie zajęło dotarcie na szczyt ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na górze jednak okazało się, że jakieś tam widoki są. Wieje bardzo mocno ale właśnie ten wiatr czasami przeganiał chmury i momentami było widać nawet Karkonosze :)

Obrazek

Obrazek

Jeszcze przed zachodem słońca robimy sobie spacer wśród skał. Wszędzie mgła. Dopiero tuż po zachodzie słońca z najwyższego punktu czyli "Fotel Pradziada" pułap chmur się obniżył. Szkoda, że wiatr jest tak mocny, że za żadne skarby aparat nie chce stać równo na statywie....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dość długiej posiadówie w schronisku przychodzi pora na planową nocną sesję. Dość sporo czasu to nam zajmuje. Biegamy z Kubą wśród skał bawiąc się latarkami. Efekty nie do końca takie jak zakładałem, ale dobre chociaż to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kuba idzie do schroniska, a ja postanawiam przekoczować na świeżym powietrzu do wschodu słońca. Nawet się nie obejrzałem jak zaczęło świtać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i w sumie prognozy się nie sprawdziły... tzn. wieje tak jak zapowiadali ale są widoki :)

Obrazek

Obrazek

Na "Fotelu Pradziada" już wiele osób oczekuje wschodu słońca, a ten był całkiem łady. Nawet wiatr na chwilę dał nam odsapnąć bo zrobiło się zupełnie bezwietrznie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko kilka zdjęć z okolic schroniska i pakujemy się do drogi.

Obrazek

Schodzimy do Pasterki bo w tamtejszym schronisku chcemy zjeść śniadanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po śniadaniu uderzamy na czeską stronę w Broumovske steny. Nieśpiesznie wędrujemy tamtejszymi szlakami odbijając na wszystkie atrakcje w okolicy.

Obrazek

Obrazek

I tak odbijamy na skalne miasto na Božanovskim Špičáku.

Obrazek

Obrazek

Następnie na Korune by pobujać się na nowej huśtawce ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak te nasze beztroskie wędrowanie spowodowało, że czas którym dysponujemy strasznie się nam kurczy. I zamiast planowego dotarcia do chaty Hvezda jesteśmy zmuszeni po zahaczeniu o Kamienną Bramę na odwrót. I to bardzo szybki. Z tego powodu bezszlakowo skracamy sobie trasę, a końcówka jest już w przeciwnym kierunku jak szliśmy jeszcze kilka godzin wcześniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz nowy znajomy, którego poznaliśmy w schronisku Pasterka ofiaruje się i nas podwozi do Karłowa, więc oszczędzamy dzięki temu sporo czasu ;)

Wypad mimo iż na totalnym luzie i bez żadnej spiny całkiem udany :)


Jeszcze tylko tradycyjna galeria na koniec: https://photos.app.goo.gl/JLXyF3zHMGYvNyeA8
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: 11-12.11.2018 - Góry Stołowe

Post autor: Barbórka » 07 stycznia 2019, 9:47

aż mi się zachciało znowu tam powędrować i zostać ustrzeloną pomiędzy skałami na Twoich zdjęciach...:)
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Re: 11-12.11.2018 - Góry Stołowe

Post autor: Robert J » 08 stycznia 2019, 18:09

Barbórka pisze:
07 stycznia 2019, 9:47
aż mi się zachciało znowu tam powędrować i zostać ustrzeloną pomiędzy skałami na Twoich zdjęciach...:)
Dawno to już temu było....., No to nie pozostaje nic innego jak się ponownie tam wybrać. Ja w każdym bądź razie na pewno jeszcze tam w tym roku zawitam :)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: 11-12.11.2018 - Góry Stołowe

Post autor: Barbórka » 09 stycznia 2019, 11:17

Robert J pisze:
08 stycznia 2019, 18:09
Barbórka pisze:
07 stycznia 2019, 9:47
aż mi się zachciało znowu tam powędrować i zostać ustrzeloną pomiędzy skałami na Twoich zdjęciach...:)
Dawno to już temu było....., No to nie pozostaje nic innego jak się ponownie tam wybrać. Ja w każdym bądź razie na pewno jeszcze tam w tym roku zawitam :)
to prawda! trzeba to powtórzyć :)
ODPOWIEDZ