Najlepsze Schroniska

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2009, 19:09

Zgodnie z powyższym doprecyzowaniem usunęłam wpis o Orłowej bo jest nie na temat.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lipca 2009, 10:50

Wielkie uznanie dla bardzo miłej i uprzejmej Pani z recepcji ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, która była taka zarówno w rozmowie telefonicznej jak i na żywo.
Jak dla mnie taka uprzejmość rekompensuje z nadmiarem wszystkie minusy schroniska (a zbyt wymagający nie jestem).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2009, 11:20

Waldek pisze:Wielkie uznanie dla bardzo miłej i uprzejmej Pani z recepcji ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, która była taka zarówno w rozmowie telefonicznej jak i na żywo.

No ona naprawdę jest fajna
Pete

Post autor: Pete » 23 lipca 2009, 11:56

Polecam najnowszego npm-a. Tam znajduje się ranking najlepszych schronisk PTTK w polskich górach. Pod uwagę brano m.in. ceny noclegów, ilośc miejsc noclegowych, posiłki, ogólny komfort, czystość, itp.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 23 lipca 2009, 19:34

a klimat górski też zmierzono? :kukacz:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Pete

Post autor: Pete » 23 lipca 2009, 21:15

Pudelek pisze:a klimat górski też zmierzono?
Wygrał Przegibek - czyli odpowiedz sobie sam na to pytanie. :zoboc:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 lipca 2009, 4:07

więcej pytań nie próbowano :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 8:23

Pete pisze:Polecam najnowszego npm-a.
Ja z kolei odradzam... ;)
Ludziom może się tylko w głowach poprzewracać od tego rankingu. NPM jest gazetą, którą chętnie czytuję, ale akurat ten ranking popsuł dobrą opinię.
Pete pisze:Wygrał Przegibek - czyli odpowiedz sobie sam na to pytanie. :zoboc:
No właśnie...
Pete

Post autor: Pete » 11 sierpnia 2009, 17:39

Turystykon pisze:Ja z kolei odradzam...
Ludziom może się tylko w głowach poprzewracać od tego rankingu. NPM jest gazetą, którą chętnie czytuję, ale akurat ten ranking popsuł dobrą opinię.
Dlaczego? Ja swoje wiem o każdym schronisku, w którym byłem, a ten ranking to potwierdził. Tylko zaskakuje mnie Miziowa, która zajęła 10. miejsce. Górską atmosferę powinno się brać pod uwagę przede wszystkim. Dla mnie to nawet ważniejsze od komfortu, bo jeśli jest klimat to wszystko inne staje się mniej ważne.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 17:54

A ja uważam, że skoro tatrzański Ornak jest przed Roztoką czy nawet Kondratową, to mamy do czynienia co najmniej z jakimś nieporozumieniem.
Pete

Post autor: Pete » 11 sierpnia 2009, 18:00

Mooliczek pisze:A ja uważam, że skoro tatrzański Ornak jest przed Roztoką czy nawet Kondratową, to mamy do czynienia co najmniej z jakimś nieporozumieniem.
Zależy to też od tego, co autorzy rankingu mają na myśli pisząc "górska atmosfera", bo to raczej pojęcie względne i indywidualne. Niektórym się może podobać atmosfera górskiego hotelu-molochu na Miziowej, a innym klimat PTTK-owskich bacówek...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 18:05

Dziwi mnie odległa pozycja Wielkiej Rycerzowej. Przegibek zaś ze swoją wiecznie skwaszoną barmanką i kotletem z tektury, którego wywaliłem, bo bałem się dać dziecku faktycznie zasługuje na palmę pierwszeństwa. Ornak jest arcy fajny - wita nas od wejścia zapach moczu z kibli i wiadomość, że nasza rezerwacja została zapomniana.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 sierpnia 2009, 18:51

Każdy z nas chodzi po górach i ma swoje uwagi do schronisk. Mnie też zaskoczyło dalekie miejsce Samotni, ale to może moje subiektywne odczucie. Ranking może zmobilizuje obsługę niektórych schronisk do lepszego traktowania wędrowców. Może niektóre powrócom do swojej pierwotnej roli schroniska.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 0:12

Pete pisze:Dlaczego? Ja swoje wiem o każdym schronisku, w którym byłem, a ten ranking to potwierdził. Tylko zaskakuje mnie Miziowa, która zajęła 10. miejsce. Górską atmosferę powinno się brać pod uwagę przede wszystkim. Dla mnie to nawet ważniejsze od komfortu, bo jeśli jest klimat to wszystko inne staje się mniej ważne.
Pete również Ciebie popieram na Przegibku byłem kilka razy i uważam że jest tam klimat a w szczególności taki który daje odpocząć turyście po wędrówce no i dobre jedzenie
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2011, 21:47 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 5:29

Pete pisze:Dlaczego? Ja swoje wiem o każdym schronisku, w którym byłem, a ten ranking to potwierdził.
Ja również wiem swoje o schroniskach, w których byłem, ale ranking mojej opinii nie potwierdził. Widać różnie patrzymy na schroniska (i mamy przecież do tego prawo ;) ).
Pete pisze:Górską atmosferę powinno się brać pod uwagę przede wszystkim. Dla mnie to nawet ważniejsze od komfortu, bo jeśli jest klimat to wszystko inne staje się mniej ważne.
W pełni się z Tobą zgadzam, ocenianie czegoś tak względnego i indywidualnego jest bardzo trudne. Jak dla mnie to mogliby oni zamiast jednego akapitu to dać całą stronę wyjaśnienia co dla Tomasza Dębca znaczy "górski klimat", później kolejną opisującą podejście innych testujących.
McGregor pisze: Pete również Ciebie popieram na Przegibku byłem kilka razy i uważam że jest tam klimat a w szczególności taki który daje odpocząć po turyście po wędrówce no i dobre jedzenie
Przegibek to bynajmniej dziwne miejsce. Z jednej strony ludzie Ci przykładają się do swojej pracy i faktycznie dbają o turystów. Jednak z drugiej strony u Frontowej wkurza mnie jej fałszywa postawa. Tak się składa, że wielokrotnie moja Babcia zimą robi tej kobiecie zakupy, a gdy w czwartek przyjeżdża na targ, fajnie sobie gadają o tym i owym. Jak przeczytałem, że ona "nie lubi garmażerki" przypomniałem sobie historię z okresu długich weekendów majowych, gdy to poprosiła Babcię o zakup 40 mrożonek Horteksu, gdyż ona nie zdąży zjechać przed zamknięciem sklepu. Co do jedzenia, to ja mam duże wymagania ;) , wielu ludzi chwali sobie żurek na Przegibku, a dla mnie jest to ochyda - zupa ta powstaje w jednym garze jako jarzynowa (z mrożonek) z dodatkiem świeżych warzyw - później z gara połowa zupy odlewana jest do mniejszego gara, do którego dorzuca się jakieś przyprawy oraz białą kiełbasę. W ten sposób za jednym zamachem są dwie zupy - dla mnie profanacja żurku. Turystom to jednak smakuje, i nie mam o to do nich pretensji. Takich przykładów można mnożyć sporo. Kiedyś w jakimś wywiadzie w n.p.m. wspominała o ławeczce od męża na Bendoszce Wielkiej, zapomniała powiedzieć, że zryta hala na Bendoszce to też zasługa jej męża - człowiek ten uwielbia się popisywać na quadzie przed znajomymi. Jak to oni gór nie kochają...
ODPOWIEDZ